Гіперактивна дитина з дефіцитом уваги


/Files/photogallery/завантаження.jpg

Шановні батьки , бабусі й дідусі!

Ми всі з вами твердо впевнені, що немає двох однакових дітей, як немає двох зовсім одинакових квіток, хмар на небі , світанків на березі лісового озера або співів пташки . У цьому й складається принадність бути батьками - знати, що твоя дитина унікальна й неповторна. Діти приходять у цей світ різними,вони по-різному сприймають цей світ і зовсім по-різному відповідають на звертання світу до них.

У популярній літературі й по телебаченню останнім часом багато пишуть і говорять про дітей- індиго, які поряд з дуже унікальними рисами характеру (талановитість, творчість випередження свого вікового розвитку , високо розвинена інтуіція) мають проблеми з навчанням у школі й у спілкуванні з однолітками, батьками й вчителями .

Що ж це за діти з погляду психології?

Діти із синдромом гіперактивності й дефіцитом уваги характеризуються різноманітними порушеннями можливості з боку дитину контролювати й регулювати своє поводження, що проявляється надмірною руховою активністю , порушенням концентрації уваги й посидючості, а також імпульсивністю .

Гіперактивність - це стан підвищеної фізичної і розумової активності дитини, коли збудження переважає над гальмуванням.

Гіперактивність властива дітям дошкільного і молодшого шкільного віку

Як вести себе батькам у такому випадку?

З наймолодшого віку потрібно забезпечити дитині спокійну атмосферу вдома. Зі сторони батьків неприпустимі емоційні зриви, крики чи істерики. Навіть якщо дитина виводить своєю поведінкою, варто вийти в іншу кімнату, заспокоїтися і тільки потім спокійно говорити з дитиною. Якщо батьки будуть кричати на дитину чи сварити її, то маля ще більше збуджуватиметься. Висловлювати свої побажання щодо поведінки дитини потрібно тільки у спокійному тоні.

Як виховувати гіперактивну дитину?

Перш за все, між батьками та іншими дорослими в домі має бути узгодженість щодо питання виховання дитини, тобто однакові вимоги, правила та дозволеності. Важливо дотримуватися режиму дня, організовувати денний сон, щоб організм дитини не перевтомлювався. Потрібно залучати дитину до рухливих ігор. При цьому важливо чітко формулювати правила гри і вимагати їх дотримання. Не можна забувати і про спокійні вправи: малювання, рахування чи складання пазлів. Разом з цим гіперактивних дітей не можна перевантажувати різними завданнями, гуртками, секціями. Це теж може призвести до перевтоми і в подальшому тільки погіршити стан маляти. Багато уваги, часу і терпіння варто приділити на розвиток у дитини акуратності, організованості, здатності до планування. Це дасть свої результати вже у шкільному віці.

Як знижувати гіперактивність у дітей?

Це залежно від того, яка основна причина прояву гіперактивності. залежить і форма впливу. Комусь призначають ліки, комусь достатнього масажу та фізичних вправ. Деяким дітям достатньо просто треба підкорегувати систему взаємодії і виховання.

Кiлькiсть переглядiв: 223

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.